We gebruiken cookies om content en advertenties te personaliseren, om sociale mediafuncties aan te bieden en om ons verkeer te analyseren. We delen ook informatie over uw gebruik van onze site met onze sociale media-, advertentie- en analysepartners, die deze kunnen combineren met andere informatie die u aan hen heeft verstrekt of die zij hebben verzameld op basis van uw gebruik van hun diensten.
Onze privacyverklaring:
Hieronder kunt u kiezen voor welke doeleinden u cookies op de website van De Clercq wilt toestaan.
Het vandaag gepubliceerd regeerprogramma bevat een (zeer) korte passage over dit onderwerp. Ook wordt, weliswaar niet bij naam, de wet Verduidelijking Beoordeling Arbeidsrelaties en Rechtsvermoeden (VBAR) aangehaald en de verplichte arbeidsongeschiktheidsverzekering voor zzp'ers aangehaald:
‘’(…) En met een wetsvoorstel dat duidelijker maakt wanneer je werkt als werknemer of als zelfstandige. Zo weten zelfstandigen waar ze aan toe zijn. Om zelfstandigen beter te beschermen tegen verlies van inkomen in geval van langdurige arbeidsongeschiktheid en een gelijker speelveld tussen werkenden te bevorderen, komt er een verplichte arbeidsongeschiktheidsverzekering voor zelfstandigen.
Ook gaat de Belastingdienst weer handhaven op de kwalificatie van de arbeidsrelatie voor de loonheffingen om schijnzelfstandigheid te bestrijden.’’
Zie deze links voor het regeerprogramma, informatie over de VBAR en de samenvatting van de kamerbrief.
De discussie over het handhavingsmoratorium zal worden hervat in een plenair debat. De datum van dit debat volgt nog!
Voor vragen over schijnzelfstandigheid kunt u contact opnemen met Jaouad Seghrouchni, advocaat Arbeid & Medezeggenschap.