We gebruiken cookies om content en advertenties te personaliseren, om sociale mediafuncties aan te bieden en om ons verkeer te analyseren. We delen ook informatie over uw gebruik van onze site met onze sociale media-, advertentie- en analysepartners, die deze kunnen combineren met andere informatie die u aan hen heeft verstrekt of die zij hebben verzameld op basis van uw gebruik van hun diensten.
Onze privacyverklaring:
Hieronder kunt u kiezen voor welke doeleinden u cookies op de website van De Clercq wilt toestaan.
Vast staat dat werkneemster zich de toegang heeft verschaft tot de privé e-mailaccounts van de directeuren van het Inkoopcentrum voor beeldende kunstenaars ‘Artel’. Er is sprake van een inbreuk op de privacy en om die reden dus ook ongeoorloofd handelen. Uit de daardoor verkregen e-mailberichten blijkt evenwel dat ook de directeuren zich niet onbetuigd hebben gelaten. Er is gezocht naar een reden om de arbeidsovereenkomst te beëindigen. Dat blijkt uit onder meer uit de citaten: “Hierbij even een paar ideeën over de ontslagprocedure/tactiek.” “Wij moeten een pestcampagne opzetten als ze weer komt werken.” “Nieuwe werkuren … hierdoor komt ze flink in de file te staan, als ze pas om vijf uur gaat.’’
Van werkgever had verwacht mogen worden dat hij bij disfunctioneren van werkneemster, haar in de gelegenheid stelt om een verbetertraject te volgen. Hoewel de inbreuk op de privé e-mail accounts als een dringende reden voor ontbinding kan worden gezien, voert het conflict tussen partijen de boventoon. De kantonrechter ontbindt de arbeidsovereenkomst dan ook niet wegens een dringende reden maar wegens gewijzigde omstandigheden. Aan werkneemster wordt een vergoeding, waarbij factor C=2/3 is gehanteerd, toegewezen. (Bron: www.rechtspraak.nl, uitspraak Kantonrechter Breda d.d. 13 februari 2013, LJN: BZ1215)
Heeft u vragen rondom ontslag, neemt u dan contact op met ons team Arbeid, Medezeggenschap & Mediation.