Deze website gebruikt cookies

We gebruiken cookies om content en advertenties te personaliseren, om sociale mediafuncties aan te bieden en om ons verkeer te analyseren. We delen ook informatie over uw gebruik van onze site met onze sociale media-, advertentie- en analysepartners, die deze kunnen combineren met andere informatie die u aan hen heeft verstrekt of die zij hebben verzameld op basis van uw gebruik van hun diensten.

Onze privacyverklaring:

Blogs / 

Meerdere moties ingediend

Arbeid, Medezeggenschap & Mediation

25 september 2024

Geschreven door

Jaouad Seghrouchni

Blog Image
Er heeft een Tweede Kamer debat plaatsgevonden over de handhaving van schijnzelfstandigheid. Tijdens dit debat zijn diverse moties ingediend. Dit waren naar mijn mening de belangrijkste twee:

1. Motie lid Aartsen c.s. over de handhavingsstrategie

  • Wijziging handhavingsstrategie met als doel introductie van een zachtere landing.
  • In ieder geval 1 jaar een risicogerichte handhaving.
  • Focus op probleemgevallen zoals gedwongen zelfstandigheid, onderbetaling, evidente schijnzelfstandigen en arbeidsmigratie-constructies
  • Naheffingen bij probleemgevallen.
  • In overige gevallen bij de keuze van inzet van handhavingsinstrumenten, waaronder een waarschuwing vooraf, zoveel als mogelijk rekening te houden met ‘de menselijke maat en maatwerk’.

2. Motie lid Van Oostenbruggen c.s. over de modelovereenkomsten

  • Faciliteren dat vooroverleg over de beoordeling van arbeidsrelaties een belangrijk onderdeel wordt van het verkrijgen van duidelijkheid vooraf.
  • Reeds niet goedgekeurde modelovereenkomsten effectief van kracht te laten blijven na 1 januari 2025.

Hoe nu verder?

Staatssecretaris Idsinga van Financiën heeft beide moties aan het oordeel van de Tweede Kamer overgelaten. Dit betekent eigenlijk dat het kabinet het eens is met beide moties. Dinsdag 1 oktober as. wordt in de Tweede Kamer over deze moties gestemd.

Zie hier een overzicht ingediende moties.

Vragen?

Voor vragen over schijnzelfstandigheid kunt u contact opnemen met Jaouad Seghrouchni, advocaat Arbeid & Medezeggenschap.