We gebruiken cookies om content en advertenties te personaliseren, om sociale mediafuncties aan te bieden en om ons verkeer te analyseren. We delen ook informatie over uw gebruik van onze site met onze sociale media-, advertentie- en analysepartners, die deze kunnen combineren met andere informatie die u aan hen heeft verstrekt of die zij hebben verzameld op basis van uw gebruik van hun diensten.
Onze privacyverklaring:
Hieronder kunt u kiezen voor welke doeleinden u cookies op de website van De Clercq wilt toestaan.
We schreven hier al eerder over. Manieren waarop dit volgens het regeerakkoord bereikt kan worden zijn wijzigingen in de proeftijd, transitievergoeding, ketenregeling en redenen voor ontslag.
In het kort hebben de coalitiepartijen de volgende plannen benoemd:
Hoe deze plannen verder vorm krijgen, weten we nog niet. Het ministerie van SZW houdt ons nog even in spanning. Volgens de jaarplanning SZW verschijnt pas in het derde kwartaal van dit jaar het “Wetsvoorstel uitwerking maatregelen ontslag, proeftijd, transitievergoeding, ketenbepaling, nul-uren, payroll”. Dit geeft de wetgever hopelijk de tijd zijn huiswerk beter te doen dan bij invoering van de WWZ.
Heeft u vragen over dit artikel, neemt u dan contact op met ons team Arbeidsrecht, Medezeggenschap & mediation