De minister wil het verlofstelsel terugbrengen naar drie regelingen in de vorm van clusters. Zij worden simpeler en waar nodig samengevoegd. Het gaat in de nieuwe situatie om de volgende clusters:
Binnen de categorieën ‘zorg voor kinderen’ en ‘zorg voor naasten’ worden verschillende scenario’s uitgewerkt. Regelingen worden samengevoegd, uitgebreid of versimpeld.
De regels worden makkelijker. Voor werkgevers wordt het verlofstelsel overzichtelijker en makkelijker uitvoerbaar, hopelijk ook met minder administratieve lasten.
De brief ligt nu bij de Tweede Kamer. Minister Van Gennip kijkt inmiddels verder naar de vereenvoudigingsmogelijkheden. Of er daadwerkelijke wijzigingen gaan komen is aan een nieuw kabinet.
Heeft u vragen over verlof of verlofregelingen? Neem dan contact op met één van onze specialisten van team Arbeid en Medezeggenschap.
Dank aan Imke Wildschut (student-stagiaire) voor haar waardevolle bijdrage aan deze blog.
Wil je elke maand een overzicht van updates en blogs in je mailbox? Klik dan hier om je in te schrijven voor de nieuwsbrief!