2 juni 2026, 09:15 - 17:00

Het werk van de salarisadministratie en de HR-afdeling gaan hand in hand. Er zijn weer veel onderwerpen waar beide afdelingen alles over moeten weten. Dit jaar staan er weer veel interessante en actuele onderwerpen op het programma. Denk maar aan het verlof en verzuim en alle knelpunten die hierbij komen kijken. Ook de loontransparantie kan niet meer worden uitgesteld. Wat vraagt de Europese wetgeving van jou? Daarnaast bieden wij in twee rondes vier verschillende praktische keuzesessies. Hierdoor stel je zelf een congresprogramma samen dat perfect aansluit op jouw interesses en leerwensen. Kortom een complete dag vol actualiteiten in jouw vakgebied die je niet mag missen.
Vanuit de Clercq verzorgen Sietske Bos-Bremmer en Renée Huijsmans-Zwijnenburg allebei een workshop:
Flexibele arbeid onder de loep: dit verandert er in 2027
Door: Sietske Bos-Bremmer
De regels voor flexibele arbeid worden de komende jaren ingrijpend aangescherpt. In deze sessie besteden we aandachtaan de Wet meer zekerheid flexwerkers, de nieuwe zzp-regels per 1 januari 2027 en wat de invoering van de Wet toelating terbeschikkingstelling van arbeidskrachten (WTTA) concreet betekenen voor jouw organisatie. Nu de WTTA is goedgekeurd door de Eerste Kamer, wordt toelating van uitzendbureaus een harde eis. Je hoort waar je rekening mee moet houden bij het werken met zzp’ers en andere flexkrachten, welke risico’s toenemen en hoe je je tijdig voorbereidt. Zo voorkom je verrassingen en zorg je dat je personeelsbeleid ook in de toekomst compliant én flexibel blijft.
Loontransparantie: wat vraagt Europese wetgeving van jou?
Door: Renée Huijsmans-Zwijnenburg
De Europese regels voor loontransparantie komen eraan en hebben grote gevolgen voor werkgevers. In deze sessie vertelt Renée in wat de nieuwe wetgeving inhoudt en wat dit betekent voor jouw organisatie. Je hoort welke informatie je (straks) moet delen over salarissen, systemen voor functiewaardering en -indeling en loonverschillen en hoe je je hier praktisch op voorbereidt. Ook is er aandacht voor risico’s, zoals discussies over gelijke beloning en de rol van HR en salarisadministratie. Hierdoor weet je tijdig waar je aan toe bent en kun je stappen zetten om compliant én transparant te handelen.
Klik hier om je aan te melden voor het Nationaal Congres Salaris & Personeel.
Neem voor vragen over het Nationaal Congres Salaris & Personeel contact op met Renée Huijsmans-Zwijnenburg.