Montse Rodríguez Escudero

Montse Rodríguez Escudero

Mediator & Advocaat

Arbeid & Medezeggenschap & Arbeid, Medezeggenschap & Mediation

Montse Rodríguez Escudero is een ervaren en gedreven advocaat die altijd vol enthousiasme klaarstaat voor haar cliënten. Ze houdt zich bezig met vrijwel alle aspecten van het arbeidsrecht en het brede medezeggenschapsrecht waarin zij gespecialiseerd is. Verder is zij gespecialiseerd in cao-kwesties en overgang van onderneming.

Montse wordt door haar cliënten gewaardeerd om haar scherpheid, betrokkenheid en oplossingsgerichtheid. Daarnaast is Montse ook gecertificeerd mediator bij de Mediatorsfederatie Nederland (MfN).

Opleiding

Montse studeerde rechten aan de Erasmus Universiteit Rotterdam. Ze heeft de Postacademische Leergang Arbeidsrecht met goed gevolg afgerond. Verder heeft zij diverse mediation opleidingen gevolgd.

Carrière

Zij is beëdigd in 1996 en startte haar carrière als advocaat bij een groot internationaal advocatenkantoor. Sinds 2005 is zij werkzaam bij De Clercq.

De dagelijkse praktijk

“Ik sta grote en middelgrote bedrijven, bestuurders en ondernemingsraden bij in uiteenlopende kwesties, zoals bij herstructureringen, reorganisaties, outsourcing, overgang van onderneming en cao kwesties. Ook adviseer ik ondernemingsraden en bestuurders over medezeggenschapsverhoudingen zowel in nationale als internationale concerns. Daarnaast hou ik mij bezig met individuele en collectieve ontslagtrajecten en zieke werknemers. Ik verzorg regelmatig cursussen en workshops op het vlak van het arbeidsrecht en het medezeggenschapsrecht voor ondernemingsraden en voor HR-managers. Verder treedt ik op als mediator in arbeidsrechtelijke kwesties en in zaken waarbij ondernemingsraden onderling en/of met hun bestuurder bij betrokken zijn. Ook verzorg ik training aan mediators over de arbeidsrechtelijke aspecten van mediation bij het Centrum voor Conflicthantering in Haarlem.”

Nevenactiviteiten

  • Lid van de Vereniging Arbeidsrecht Advocaten Nederland (VAAN)
  • Lid van de Vereniging Haagse Arbeidsrecht Advocaten (VHAA)
  • Lid van de Vereniging Rotterdamse Arbeidsrecht Advocaten (VRAA)
  • Lid van de Vereniging voor Arbeidsrecht (VvA)
  • Lid van de Mediators Federatie Nederland (MfN)
  • Lid van de Nederlandse Mediators (NMv)
  • Lid van de Nederlandse Vereniging van Mediation Advocaten (NVVMA)
  • Lid van het Platform Business Mediation (PBM).

Publicaties

December 2017 “Faciliteiten en budget – Boekenserie ‘Rechten van de OR'” Uitgeverij De Clercq/Performa (co-auteur)

Juni 2017“Medezeggenschapsstructuur – Boekenserie ‘Rechten van de OR'” Uitgeverij De Clercq/Performa (co-auteur)

Augustus 2013“Medezeggenschap in concernverband“ – Loonzaken

Augustus 2012“Adviesrecht voor de OR” – Loonzaken

September 2011 – “Privacy en de rol van de Ondernemingsraad” – Loonzaken

Blijf up-to-date

De laatste ontwikkelingen

Arbeid, Medezeggenschap & Mediation

Beloningsbeleid herzien na functieherwaardering: wat zijn de spelregels?

16 maart 2026

Veel organisaties zijn op dit moment bezig met een herijking van hun beloningsbeleid. Aanleiding daarvoor zijn onder meer recente functieherwaarderingen, actualisatie van het functiehuis en de verplichtingen die voortvloeien uit de Europese loontransparantiewetgeving.

Wat in de praktijk regelmatig naar voren komt, is dat het functiegebouw en de bijbehorende salarisschalen jarenlang niet (voldoende) zijn onderhouden. Bij een herijking wordt dan vaak zichtbaar dat bepaalde functies – gemeten naar de actuele inhoud en zwaarte – feitelijk te hoog zijn ingeschaald. Werkgevers willen dit corrigeren. Maar hoe werkt dat juridisch?

Lees meer

Arbeid, Medezeggenschap & Mediation

Meet the team: Annika Kooreman

4 maart 2026

In deze rubriek stellen we elke maand een collega aan u voor. Deze maand is het de beurt aan Annika Kooreman, management assistent binnen team Arbeid, Medezeggenschap & Mediation. Benieuwd naar haar verhaal en wat haar drijft? Lees dan snel verder!

Lees meer

Arbeid, Medezeggenschap & Mediation

HR in de zorg - 5. Privacy in de zorg

27 februari 2026

In Nederland werken bijna 1,7 miljoen mensen in de zorg. En nog is sprake van een groot personeelstekort. De personeelstekorten in de zorg brengen voor bestuurders en HR-professionals nieuwe uitdagingen met zich mee. Wij zien in de praktijk dat dit bijvoorbeeld leidt tot het aannemen van zorgmedewerkers die achteraf niet zo geschikt blijken te zijn voor de zorg. In deze blogreeks gaan wij in op allerlei arbeidsrechtelijke zaken die je tegen kunt komen vanaf de sollicitatie tot het einde van het dienstverband.

Lees meer